Confirm your age. Are you 18 or over?

October

Friday 18 October 2019

Veterans Division

20:00
Fulwood Amateurs
vs
Ribchester
20:00
Southport Trinity
vs
Tarleton

Saturday 12 October 2019

Premier Division

14:00
Anchorsholme
6 - 1 Full time
Hoole United
14:00
Eccleston & Heskin
P - P
Walmer Bridge
14:00
Ribchester Rovers
3 - 1 Full time
AFC Anderton
14:00
Southport & Ainsdale Amateurs
P - P
Newburgh Harrock United

Division Two

14:00
Appley Bridge
P - P
Eccleston & Heskin Reserves
14:00
F C Bolton
4 - 0 Full time
Ribchester Rovers Reserves
14:00
Kirkham & Wesham Athletic
P - P
Canberra Corinthians
14:00
Standish St Wilfrids Reserves
5 - 3 Full time
Anchorsholme Reserves

Division Three

14:00
Astley
P - P
Appley Bridge Reserves
14:00
Bolton Young Boys
P - P
Hoole United Reserves
14:00
International Allstars
4 - 2 Full time
Broughton Amateurs Reserves
14:00
Walmer Bridge Reserves
P - P
Tarleton Corinthians Reserves

Division One

14:00
Southport & Ainsdale Amateurs Reserves
P - P
Broughton Amateurs
14:00
Tarleton Corinthians
P - P
Walton Le Dale

County Cup 19-20 - Round 2

14:00
New Longton Rovers
1 - 3 Full time
Feniscowles & Pleasington
14:00
Newburgh Harrock United
2 - 0 Full time
Haverigg Utd

County Cup 19-20 - one

14:00
Southport Trinity
2 - 0 Full time
Halebank

Friday 11 October 2019

Veterans Division

20:00
Blackburn Olympic
vs
Euxton Villa
20:00
Cadley
vs
Vernons

Saturday 5 October 2019

Premier Division

14:00
AFC Anderton
P - P
Walmer Bridge

Division Two

14:00
Anchorsholme Reserves
2 - 3 Full time
Ribchester Rovers Reserves
14:00
Appley Bridge
0 - 3 Full time
Canberra Corinthians
14:00
F C Bolton
10 - 4 Full time
Wilbraham

Division Three

14:00
Broughton Amateurs Reserves
P - P
New Longton Rovers Reserves
14:00
Hoole United Reserves
P - P
Richmond
14:00
International Allstars
P - P
Astley
14:00
Tarleton Corinthians Reserves
1 - 5 Full time
Newman College Reserves
14:00
Walmer Bridge Reserves
P - P
Bolton Young Boys

Division One

14:00
Shevington
4 - 1 Full time
Tarleton Corinthians
14:00
Southport & Ainsdale Amateurs Reserves
1 - 7 Full time
Walton Le Dale
14:00
The Herald
4 - 2 Full time
Broughton Amateurs

County Cup 19-20 - Round 2

14:00
Burnley Belvedere
2 - 0 Full time
Kirkham & Wesham Athletic
14:00
Eccleston & Heskin
1 - 0 Full time
Oswaldtwistle St Marys
14:00
Elton Lib Hargreaves First
1 - 1 Full time
Ribchester Rovers
Ribchester Rovers win 3 - 4 on penalties.
14:00
Old Mancunians
4 - 1 Full time
Anchorsholme
14:00
Preston Wanderers
4 - 1 Full time
Highgrove FC
14:00
Royton Town
1 - 5 Full time
Southport & Ainsdale Amateurs
14:00
Sir Tom Finney
4 - 2 Full time
Swarthmoor Social
14:00
Standish St Wilfrids
4 - 1 Full time
Horwich RMI

Guildhall Cup 19-20 - first

14:00
Southport Trinity
5 - 3 Full time
International Allstars

Friday 4 October 2019

Veterans Division

20:00
Appley Bridge
3 - 4 Full time
Bamber Bridge O35
20:00
Lostock St Gerards
2 - 2 Full time
AFC Ashwood

Latest news

Preston City Council and South Ribble pitches off 12th and 13th October
General Preston City Council and South Ribble pitches off 12th and 13th October

Preston City Council and South Ribble pitches off 12th and 13th October

South Ribble Pitches Off this weekend 5/10/19
General South Ribble Pitches Off this weekend 5/10/19

South Ribble Pitches Off this weekend 5/10/19

Lancashire Amateur Cup on the 5 October.
General Lancashire Amateur Cup on the 5 October.

Lancashire Amateur Cup on the 5 October.

Mid Lancs Football league newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe